ჩარევა სასურველია. საჯარო დებატები ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდში 2007-2008
პუბლიკაციაში შესულია ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის რეგიონული ბიუროს მიერ 2007 და 2008 წლებში ჩატარებული საჯარო დისკუსიების ტექსტები.
ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის ასპექტები 14: როგორ აისახება საქართველოს ნატო-ში გაწევრიანება ქართულ-აფხაზურ კონფლიქტზე / Аспекты Грузино-Абхазского конфликта 14: Возможные последствия вступления Грузии в НАТО для Грузино-Абхаского мирного процесса
პუბლიკაციაში შესულია 2007 წლის 12-15 ივნისს სტამბულში ჩატარებული კონფერენციის "როგორ აისახება საქართველოს ნატო-ში გაწევრიანება ქართულ-აფხაზურ კონფლიქტზე?" მრავალმხრივი შეხვედრების მასალალები.
ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის ასპექტები 13: საქართველოს და აფხაზეთის პერსპაქტივები შავი ზღვის ინტეგრაციის კონტექსტში/Аспекты Грузино-Абхазского конфликта 13: Перспективы для Грузии и Абхазии в контексте черноморской интеграции
ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის ასპექტების მე-13 ტომში შესულია 2006 წლის ივნისში სტამბულში ჩატარებული კონფერენციის "პერსპექტივები საქართველოს და აფხაზეთისთვის შავი ზღვის ინტეგრაციის კონტექსტში'.
გენდერი და დემოკრატიზაცია: საქართველო 1991-2006
რა როლი შეასრულეს ქალებმა საქართველოს დემოკრატიული განვითარების პროცესში? რომელი ფორმალური და სამართლებრივი ჩარჩოები არსებობს გენდერული თანასწორობისთვის საქართველოში; როგორ და ვის მიერ იქნა ისინი პრაქტიკაში რეალიზებული? რა როლს ასრულებს სამოქალაქო საზოგადოება დემოკრატიის მშენებლობისა და გენდერული თანასწორობის დამკვიდრებისათვის?
ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის ასპექტები 12: რუსეთის როლი: მითი და რეალობა / Аспекты Грузино-Абхазского конфликта: Роль России: мифы и реалии
პუბლიკაციაში შესულია 2005 წლის 28-29 ივნისს მოსკოვში ჩატარებული კონფერენციის "რუსეთის როლი: მითი და რეალობა" მასალები.
ქართულ-აფხაზური კონფლიქტის ასპექტები 11: რუსეთის ფაქტორი / Аспекты Грузино-Абхазского конфликта 11: Обсуждение российского фактора
პუბლიკაცია წარმოადგენს 2004 წელს მოსკოვში ორგანიზებული ქართულ-აფხაზური შეხვედრის მასალების კრებულს.
Южный Кавказ: Территории. Истории. Люди
Предлагаемый вниманию читателей сборник представляет собой научные результаты второго года стипендиатской программы Южно-кавказского регионального бюро Фонда им. Генриха Бёлля для молодых ученых из Азербайджана, Армении и Грузии. В книгу вошли те индивидуальные исследовательские работы стипендиатов, которые проводились в рамках программы в сфере социальных наук в 2005 году.